عدم استفاده از لبنیات چه نتیجه ای برای بدن دارد؟عدم استفاده از لبنیات چه نتیجه ای برای بدن دارد؟

عدم استفاده از لبنیات چه نتیجه ای برای بدن دارد؟

عدم استفاده از لبنیات چه نتیجه ای برای بدن دارد؟

۱– استخوان ها ضعیف تر می شوند

اگر رژیم غذایی شما فاقد لبنیات است، باید راه جایگزینی برای تأمین این مواد مغذی ضروری پیدا کنید. مصرف شیر را برای حفظ سلامت و بدنسازی استخوان ها ضروری می دانند چون هم کلسیم و هم ویتامین دی دارد، اما منابع دیگری هم برای تأمین این ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد. در حقیقت، نور خورشید بهترین منبع برای دریافت ویتامین دی است و مواد غذایی منابع اصلی تأمین این ویتامین نیستند. اما نیاز روزانه ی خود به کلسیم را می توانید با مصرف سبزیجات برگ دار، آب پرتغال یا شیر بادام و کلم بروکلی برطرف کنید.

 

 

۲– باید به فشار خون خود توجه بیشتری داشته باشید

شیر حاوی ماده ی پتاسیم است که به بدن کمک می کند با اثرات سدیم در بالا رفتن فشار خون مقابله کند. مصرف میوه، سبزیجات و شیر در مجموع بدون نیاز به دارو، فشار خون را کم می کند. بنابراین در خصوص تنظیم فشار خون خود به این مسأله توجه داشته باشید.

 

 

۳– ممکن است دچار تغییر وزن شوید

اگر برای کم کردن وزن خود یک رژیم غذایی بدون لبنیات را انتخاب کرده اید، باید بدانید که محصولات لبنی کالری زیادی دارند و برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف شیر با بیشتر کردن احساس سیری، به حفظ یک وزن مناسب و سالم کمک می کند. این مسأله در حقیقت به خود شما و اینکه چه ماده ی غذایی ای را جایگزین شیر می کنید بستگی دارد.

 

 

۴– پوست تان بهتر می شود

برخی تحقیقات مشاهده ای نشان می دهد میان مصرف شیر، به ویژه شیر بدون چربی و بروز جوش ارتباط وجود دارد، اما هنوز چنین ارتباطی در خصوص مصرف ماست یا پنیر مشاهده نشده است. البته هنوز به تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است و کارشناسان قطع مصرف مواد غذایی برای پاکسازی پوست را توصیه نمی کنند. اما شواهد حاکی از آن است که رژیم غذایی  در بروز جوش نقش دارد. در واقع می توانید با دقت در رژیم غذایی خود و واکنش پوست تان، مواد غذایی ای که احتمالا باعث ایجاد جوش می شوند را شناسایی کنید.

 

 

 

By 40sport

دیدگاهتان را بنویسید