اموزش بدنسازی

ددلیفت به سبک کلاسیک

تمرین در باشگاه اسطوره ها
ددلیفت به سبک کلاسیک

 

تمرین در باشگاه اسطوره ها عنوان صفحه ای است که از این پس در رزم شاهد آن خواهید بود . در اولین گام به سراغ فرانکو کلمبو. قهرمان المپیا در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۸۱ رفتیم . مردی که به تازگی ۷۲ سالگی اش را جشن گرفته است . اولین تمرین در باشگاه اسطوره ها به حرکت ددلیفت اختصاص دارد.

بقیه در ادامه مطلب

شروع حرکت :
هدف : تقویت و پرورش عضلات چهارسر ، سرینی ، همسترینگ و کلیه عضلات پشت . ددلیفت با به کارگیری بیشتر عضلات بدن ، باعث ترشح هورمون رشد در بدن می شود .
اجرا : هالتر را روی زمین مقابل خودتان بگذارید زانو ها را خم کرده و هالتر را با هر دو دست بگیرید. جهت دست ها باید مخالف هم باشد . ( کف یک دست رو به بیرون و دیگری رو به داخل باشد .) پشت را صاف نگه داشته و نگاه تان رو به مقابل باشد . نشیمنگاه را مشابه حرکت اسکوات کمی پایین نگه دارید. هالتر را با دست بالا نکشید بلکه سعی کنید با فشار پاها به زمین ، آن را بلند کنید. زمانی که به حالت ایستاده در آمدید ، پشت را صاف و شانه ها کمی به سمت عقب حرکت دهید . به یاد داشته باشید که صاف نگه داشتن پشت در طول حرکت ، ضروری است. زیرا خم کردن پشت دیسک های بین مهره ها و همچنین عضلات فیله کمر را در معرض آسیب جدی قرار می دهد . گرچه فرانکو برای حرکت ددلیفتش از وزنه های بیش از حد سنگین استفاده می کرد اما شما برای شروع وزنه های سبک را انتخاب کرده و به تدریج به سنگینی آن بیفزایید .
پایان حرکت
در حالت ایستاده ، سینه را جلو و شانه ها را کمی عقب بدهید. سپس به آرامی و با کنترل ، عکس مسیر قبل را پایین بروید و پیش از انجام تکرار بعدی ، از قرار گرفتن هالتر روی زمین اطمینان حاصل کنید. در تمام طول حرکت سرتان را هم راستا با تنه نگه داشته و آن را پایین و یا زیادی بالا نگیرید .

Leave a Reply