ریزش مو به دلیل کمبود مواد مغذی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هر فرد در زندگی خود با آن مواجه شود ریزش مو است.دیدن دسته ای از تار های مو روی شانه،بعد از هر بار شانه کردن مو صحنه ای بسیار آزاردهنده است.گاهی علت این ریزش مو میتواند کمبود پروتئین ها،ویتامین ها و مواد مغذی مو باشد اما چگونه میتوان مواد مغذی لازم برای مو را تامین کرد؟! مزوتراپی روشی است که برای حل این مشکل بوجود آمده شناخت  متد مزوتراپی  و همچنین انواع مزوتراپی برای افرادی که با مشکل ریزش مو مواجه هستند میتواند بسیار مفید باشد.

آشنایی با روش مزوتراپی:

مزوتراپی یکی از روش های جدید درمانی ریزش مو است.در این روش مواد مغذی لازم برای مو،ویتامین ها،اسیدهای آمینه و تنظیم کننده های هورمونی توسط میکرو سوزن هایی به لایه اپیدرم پوست سر تزریق میشوند.مزوتراپی باعث تحریک رشد و رویش موی جدید میشود.این روش همچنین در بازسازی سلول های اپیدرمی و افزایش گردش خون در پوست سر بسیار موثر است.این روش تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مو و همچنین تقویت فولیکول های مو دارد.

مزوتراپی برای چه کسانی مفید است؟

آلوپسی آندروژنیک(ریزش مو با الگوی مردانه):شروع زودهنگام درمان مزوتراپی با تقویت فولیکول های مو میتواند یکی از کارآمدترین روش ها برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین رشد مو های جدید در این افراد باشد.

آلوپسی کششی:این نوع از ریزش مو در کسانی رخ میدهد که موهای خود را به مدت طولانی سفت و محکم میبندند و با این کار باعث آسیب رساندن به فولیکول های مو و ضعیف شدن آن ها میشوند مزوتراپی برای درمان این نوع ریزش ها نیز میتواند موثر باشد.

ریزش موی بعد از زایمان:این نوع از ریزش که به دلیل پایین آمدن سطح استروژن در زنان رخ میدهد با مزوتراپی میتوان درمان کرد.

ریزش موی عمومی:این نوع ریزش که بیشتر در زنان و به دلایلی مانند کمبود ویتامین ها وعدم تعادل هورمونی رخ میدهد با مزوتراپی تا حد زیادی قابل درمان است.

 

انواع مزوتراپی

مزوتراپی برای مو به دو روش انجام میشود انواع مزوتراپی عبارتند از:

1)مزوتراپی شیمیایی:در این نوع از مزوتراپی از موادی مانند ماینوکسیدیل،بیوتین،ویتامین ها،فیناستراید استفاده میکنند بطوریکه این مواد توسط میکروسوزن ها به پوست سر تزریق میشوند و از طریق افزیش گردش خون و تحریک فولیکول های مو از ریزش مو ها جلوگیری کرده و باعث رویش موهای جدید میشوند.همه موادی که در این محلول استفاده میشوند برای مو مفید وضروری هستند..

2)مزوتراپی مکانیکی:در این روش پزشک با استفاده از سوزن های ریز،سوراخ های بسیار ریزی در ناحیه پوست سر ایجاد میکند این حرکت باعث تولید کلاژن و الاستین میشود که به رویش مجدد مو کمک به سزایی میکنند و همچنین باعث افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر میشود.از آن جا که سوراخ های ایجاد شده توسط این سوزن ها بسیار کوچک اند هیج آسیبی به کلاژن های موجود وارد نمیشود.

 

 

 

1)مزوتراپی مو

 

مواد موجود در محلول مزوتراپی:

بیوتین:بیوتین که از آن به ویتامین B7 نیز یاد میشود یک ویتامین محلول در آب است و بدن نمیتواند حاوی مقدار کافی از آن باشد زیرا بخش زیادی از آن توسط ادرار دفع میشود این ویتامین برای رشد و رویش مجدد موها کمک به سزایی میکند. رشد و تکثیر صحیح سلول به بیوتین بستگی دارد این ویتامین به حفظ سلامت مو کمک زیادی میکند.بیوتین در واقع ویتامینی است که موهای شما را سالم،براق و درخشنده میکند.

ماینوکسیدیل:محلول ماینوکسیدیل که در داروخانه ها نیز یافت میشود برای کمک به رشد مو و درمان طاسی استفاده میشود.این محلول همچنین برای کمک به رشد سریع مو در زنان دارای موهای کم پشت استفاده میشود.این محلول با اتساع رگ های خونی موجود در پوست سر باعث افزایش جریان خون در این ناحیه میشود همچنین فولیکول های مو را تقویت میکند.

فیناستراید:این ماده در واقع دارویی است که با کاهش میزان هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون منجر به افزایش رویش مجدد مو و کاهش روند ریزش مو میشود. هورمون دی هیدروتستوسترون باعث آلوپسی آندروژنیک یا همان ریزش موی مردانه میشود که رایج ترین شکل ریزش مو در مردان است.

در پایان بعد از بررسی انواع مزوتراپی و مواد مورد استفاده در مزوتراپی باید به این نکته توجه کرد افرادی که دارای حساسیت  به هر یک از موادی که در مزوتراپی استفاده میشود هستند نباید از این روش درمانی استفاده کنند بنابراین  دریافت مشاوره های لازم قبل از انجام مزوتراپی امری ضروری است.

 

By 40sport