ورزش بدنسازی

وقتی عبارت «بدنسازی» را می‌بینید چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ اکثر مردم، تصویر مردهایی با عضلات حجیم و روغن مالی شده به فکرشان می‌آید، که شورت ورزشی پوشیده‌اند، روی استیج راه می‌روند، و برای مخاطبین مشتاق زیر نور پرژکتورها فیگور جلو بازو و پشت بازو می‌گیرند.

بله، این افراد بدنساز هستند، و بله، این ورزش یک ورزش رقابتی است، که مردها و زن‌های خیلی زیادی از سراسر دنیا در آن مشغول به ورزش و رقابت هستند. اما، بدنسازی چیزی فراتر از همینی است که به چشم می‌بینید. در حقیقت، بدنسازی فقط مخصوص حرفه‌ای‌ها و مسابقه دهنده‌ها نیست؛ بدنسازی، همانی است که از اسمش پیداست: این ورزش، مخصوص کسانی است که می‌خواهند بدنشان را بسازند!

چه یک کارمند باشید که تصمیم گرفته کمی در باشگاه وقت بگذارد، چه یک دوچرخه سوار که برای بهبود عملکردش تصمیم دارد به دوچرخه‌اش وزنه ببندد، و چه یک بازیکن فوتبال باشید که پیوسته در حال افزایش سرعت و چابکی خودش است، هر کسی به نوعی یک «بدنساز» است.

ورزش بدنسازی
ورزش بدنسازی

ادامه در بقیه مطالب

 واژه بدنسازی

معنی دقیق واژه بدنسازی «ساختن و رشد بدن از طریق تمرین و رژیم غذایی» است. حالا زمانی که به دنیای بدنسازی حرفه‌ای قدم بنهیم، معنی این واژه به «ساختن و رشد بدن به هدف مسابقه دادن» تغییر می‌کند. دو معنی خیلی متفاوت، اما با پایه و اساس یکسان. جفتشان با ساختن قدرت عضلانی، بدنشان را می‌سازند، و هر دو هم بدنساز به حساب می‌آیند.

بدنسازی عمومی و نکات مهم

بعضی‌ها تصمیم می‌گیرند تا بخاطر مقاصد تفریحی یا سلامتی، بدنشان را بسازند. این کار راهی است برای بهبود سلامت بدن، بهبود اعتماد بنفس، و نهایتا برای اینکه خودتان بیشتر از بدنتان خوشتان بیاید.

بدنسازی راهی است برای عضله سازی، از طریق تمرین مداوم و چسبیدن به یک روتین منظم. همچنین، بدنسازی، شخص بدنساز را وا می‌دارد تا تغییراتی را در برنامه غذایی‌اش اعمال کند تا عضلاتش راحت‌تر رشد کنند. فردی که تصمیم به شروع بدنسازی می‌گیرد، باید به برنامه‌های تمرینی خسته کننده، و ایجاد تغییرات روزانه در خورد و خوراکش، خیلی منظم و متعهد باشد. همچنین، همیشه باید به توصیه‌های حرفه‌ای های این ورزش گوش دهد.

.

.

این اطلاعات بدنسازی  ازسایت بدنسازی ما جمع اوری شده اند امیدوارم بتونیدازشون نهایت استفاده راببرید.تنتون سالم لبتون خندون.

By 40sport